Mini Cart

Po dwóch latach od naszej wizyty w studiu Dzień Dobry TVN mieliśmy przyjemność wzięcia udziału w reportażu Alicji Myśliwiec, który został wyemitowany w DDTVN w dniu 11 listopada 2022.

W reportażu jest trochę Warszawy, trochę praskich klimatów, trochę historii ale także możecie zobaczyć materiał o firmie wielopokoleniowej jaką jesteśmy 🙂 Nie zabrakło także pokazania naszej pasji do rzemiosła a także do … sportu. Jest też rodzinnie gdyż po raz pierwszy zaprosiliśmy do udziału w promocji firmy, naszą córkę Igę.

Zapraszamy do obejrzenia filmu, który jest dostępny pod linkiem:

https://dziendobry.tvn.pl/styl-zycia/bizuteria-na-zamowienie-jubiler-opowiedzial-o-zyczeniach-klientow-6216236?fbclid=IwAR1HZ05laoai_dz_MvisRL7FlVS8FTf8ZwYtMAa2jTcuiGJjtXA3jQ1O2Io

Kacper opowiada o swojej misji 🙂
W trakcie prac nad materiałem do reportażu
make-up w wykonaniu córki Igi

Czytaj dalej

Jeśli chcecie zapoznać się z naszą ofertą bez specjalnego umawiania się w pracowni to targi ślubne są świetną okazją do spotkania nie tylko z nami ale także innymi usługodawcami z branży ślubnej i to jednego dnia w tym samym miejscu ! 🙂

Z ogromną przyjemnością korzystamy z możliwości poznania Was oraz wysłuchania pytań i sugestii.

W sezonie wiosenno – letnim już nie planujemy żadnych eventów.

Wypatrujcie terminów na jesienne targi… Jesteśmy w trakcie planowania naszego udziału w targach także z pewnością pojawią się tutaj nowe daty.

Do zobaczenia jesienią !

Czytaj dalej

Biżuteria funkcjonuje w naszym świecie od setek tysięcy lat, z czego na co dzień niewiele osób zdaje sobie sprawę. Pierścionki, naszyjniki, kolczyki, broszki… Większość tych elementów nosimy jako ozdoby, ale czy tak było zawsze? Czy kryło się za nimi coś więcej niż tylko funkcja dekoracyjna? Dziś przyjrzymy się temu zagadnieniu, biorąc pod uwagę konkretną część biżuterii, a mianowicie bransoletki. Jaką drogę przebyła ta biżuteria? Prześledźmy zatem historię bransoletek, ich znaczenie oraz rolę, jaką odgrywały.

Spis treści

Co oznaczają bransoletki?

Bransoletki były biżuterią używaną już w czasach starożytnych. Miały wówczas zadanie chronić przed wpływem negatywnej energii, w co silnie wierzono – dlatego stanowiły swoisty amulet ochronny dla mężczyzn, by dopiero później stać się atrybutem kobiecości. Pierwsze bransoletki wykonywano z materiałów dostępnych pod ręką, tj. z rzemieni bądź surowców w postaci gałązek drzew, jednak nie były one zbytnio trwałe. Z czasem zaczęto wytwarzać je z odporniejszych materiałów – z brązu, stali czy srebra lub złota (w starożytnych krajach bogatych i wysoko rozwiniętych). Przyjrzyjmy się bliżej bransoletkom z rozróżnieniem na kraje, w jakich powstawały.

Bransoletki Egiptu, czyli ochrona przed złem

Historię biżuterii ze złota, srebra i innych metali rozpoczynamy w Egipcie, który zasłynął z produkcji tych wyjątkowych błyskotek. Świadczyły one o wysokim statusie społecznym, toteż były noszone przez władców, w tym przez samego faraona. Bransolety egipskie pełniły funkcję amuletów chroniących przed złą energią oraz niepowodzeniem. Wysadzane ozdobnymi kamieniami prezentowały bogactwo, jakim mógł szczycić się ówczesny Egipt. Miały oryginalne kształty, znacząco odbiegające od obecnych trendów – były szerokie, z widocznymi hieroglifami czy innymi motywami.

Biżuteria starożytnej Grecji – pierwowzór współczesnych bransoletek

Ciekawostką jest, że to Grecy stworzyli pierwowzór bransoletki, jaką znamy dziś. Jako pierwsi zdecydowali się rozciąć obręcze przeznaczone do noszenia na nadgarstku. Przecięli je tak, by ich końce nie stykały się ze sobą. Grecy do zdobienia bransoletek wykorzystywali elementy roślinne lub zwierzęce, mające dla nich szczególne znaczenie. W odróżnieniu od Egiptu, Grecja nie słynęła z bogatych złóż złota czy srebra, a przez to możliwości produkcji biżuterii były nieco ograniczone. Sytuacja zmieniła się w okresie epoki hellenistycznej, kiedy to złoto zaczęło odgrywać pierwszorzędną rolę w Grecji.

Przeskok od średniowiecza do współczesności – ewolucja bransoletek

W średniowieczu do głosu zaczęła dochodzić religijność i bransoletki również zyskały to znaczenie – chętnie wybierano zatem wyroby z motywem krzyża. Były symbolem wyznawanej wiary i przynależności do danej wspólnoty, nie tylko chrześcijańskiej. Poza bransoletkami religijnymi rozpowszechniła się także biżuteria Wikingów, z widocznymi sylwetkami zwierząt oraz symbolami nordyckich plemion. Równie popularne były bransoletki z czasu romantyzmu, które emanowały mrokiem i tajemniczością. W XIX wieku bransoletki stały się elementem biżuteryjnym chętniej wybieranym przez kobiety, aniżeli przez mężczyzn. Na przełomie kolejnych lat elementy te ewoluowały na wiele sposobów. Zaczęto wykonywać je z przeróżnych materiałów, a także dodawać ozdoby w postaci diamentów, kryształów czy cyrkonii. Obecnie największą popularnością wciąż cieszą się bransoletki złote i srebrne – biżuteria ta stała się jednak atrybutem kobiecości. Mężczyźni z kolei stawiają na modele skórzane, np. te rzemykowe, zwłaszcza na co dzień. Na specjalne okazje wybierają oni złote męskie bransolety, często stanowiące dobre uzupełnienie bardziej eleganckiego stroju i pasujące do wagi okazji

Współczesne możliwości dają naprawdę nieograniczony wybór, jeśli chodzi o typ bransoletki. Ale jeśli marzy nam się konkretna forma, nic nie stoi na przeszkodzie, by skorzystać z pomocy fachowców. Indywidualne projektowanie biżuterii, w tym bransoletek, daje szansę posiadania wyjątkowego elementu, który zyskuje osobiste znaczenie. Dodatkowo mamy pewność, że stworzona rzecz będzie w 100% pasować do obwodu ręki bez konieczności regulowania wielkości. Wyroby złotnicze na zamówienie to zatem strzał w 10!

Czytaj dalej

Topaz – kamień szlachetny znany i ceniony już w czasach starożytnych. Niegdyś uważano, że posiada moc przyciągania bogactwa oraz szczęścia. Przez to noszony był jako amulet, który miał zapewniać swojemu posiadaczowi pomyślność materialną, a także duchową. Jak się jednak okazuje, dziś również ma ukryte znaczenie. Jakie? Poznaj więcej ciekawostek i cech tego niezwykłego minerału. Zapraszamy do przeczytania naszego wpisu.

Spis treści

Barwny kamień szlachetny: topaz

Historia topazu sięga odległych czasów, gdzie uważano go za krzemian, który ma moc. Jednakże, w zależności od kultury, jego symbolika nieco się różni. W krajach wschodnich niegdyś był uznawany za totem spokoju, zaś w hinduizmie topaz to jeden z dziewięciu kamieni szlachetnych w Navaratna, czyli świętym kręgu, który przynosi szczęście i dobrobyt. Minerał jest znany na całym świecie przede wszystkim ze swojej przepięknej, królewskiej barwy oraz rzadkości występowania.

Oprócz tego, że jest to kamień allochromatyczny, inaczej bezbarwny lub biały, to dzięki domieszce różnych substancji mineralnych przybiera ciekawe kolory – od ognistego żółtego, pomarańczowego, przez bladozielony, różowy, aż po żywy czerwony. Pomimo tak szerokiej gamy barw według znawców najcenniejsze są jednak okazy niebieskie: Swiss Blue, Sky Blue, a także London Blue. Niezależnie od koloru topaz wzbudza zachwyt swoim naturalnym wyglądem i idealną grą światła.

Znaczenie topazów w jubilerstwie

Topazy od lat były cenione w jubilerstwie ze względu na swoje piękno i unikalne właściwości, cechy. Oto kilka z nich:

  • twardość – minerały są niezwykle odporne na zarysowania,
  • translucencja i połysk – dzięki nim można wyszlifować kamień, aby zachwycał wszystkich swoim wspaniałym blaskiem,
  • dostępność – różnorodne kolory, kształty, ale też rozmiary sprawiają, że są one powszechne, a zarazem przystępne cenowo dla każdego,
  • znaczenie – ukryta symbolika, która jest im przypisywana, wzbudza wiele emocji wśród miłośników błyskotek.

Z pewnością niejeden klient, jak również jubiler docenia wszechstronność ich stosowania. Biżuteria z topazem zachwyca nie tylko wyglądem, ale także tajemniczym znaczeniem. Jej symbolika przyciąga wiele osób, dlatego coraz częściej można spotkać pierścionki z tym pięknym kamieniem. Takie wyroby stanowią atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnych ozdób, dodając im niepowtarzalnego charakteru. Dzięki temu kobieta może poczuć się jeszcze bardziej wyjątkowo, nosząc biżuterię z topazem, która jest oznaką miłości i szczęścia.

Jak rozpoznać topaz i potwierdzić jego autentyczność?

Topazy wydobywa się z kwaśnych skał magmowych, rozproszonych niemal po całym świecie – znajdziemy je również w Polsce. Ich autentyczność da się rozpoznać przede wszystkim po twardości, która wynosi aż 8 stopni w skali Mohsa. Minerały te mają dobrą przejrzystość i szklisty połysk, a ich powierzchnia jest śliska. Pod wpływem wysokiej temperatury tracą swój naturalny kolor, dlatego warto przechowywać je z dala od wszelkiego rodzaju źródeł ciepła. Kolejną cechą, potwierdzającą oryginalność topazów, jest łupliwość – pod naciskiem lub uderzeniem pękają i rozpadają się z łatwością, co odróżnia je między innymi od kwarcu. Dzięki tej właściwości każdy jubiler nadaje im rozmaite kształty, zachowując przy tym wyjątkową precyzję, aby podczas obróbki nie uszkodzić krzemianu.

topaz pierścionek

Krótki poradnik: jak czyścić topaz?

Oryginalna biżuteria damska z topazem w oprawie ze złota sprawdzi się dla każdej kobiety, niezależnie od jej upodobań czy wieku. Jednak aby móc cieszyć się jej nienagannym wyglądem oraz blaskiem przez długi czas, należy o nią odpowiednio zadbać, poprzez regularne czyszczenie. Najlepiej użyć do tego specjalnego detergentu, a następnie delikatnie myć miękką szczoteczką. Warto unikać natomiast stosowania agresywnych środków, które mogą uszkodzić kamień.

Topaz fascynuje swoją historią, pięknem oraz znaczeniem. Jego różnorodność kolorów sprawia, że jest niezwykle popularny w świecie jubilerskim, a symboliczne wartości przyciągają wielu entuzjastów. Dbając o biżuterię z topazem, możemy cieszyć się jej blaskiem i elegancją przez wiele lat.

Czytaj dalej

Cyrkonie – jedni je kochają, inni z kolei uważają za imitację kamieni szlachetnych. Pomimo to są one jednym z najczęściej stosowanych dodatków srebrnej biżuterii. Choć nie mają takiej wartości jak diament, to wciąż przyciągają uwagę swoim wyglądem. Z pewnością każdy wie, jak wyglądają cyrkonie, ale mało kto orientuje się, jakie posiadają właściwości. Dlatego dziś przybliżymy tę kwestię – dowiedz się więcej o nich oraz o ich ukrytym znaczeniu.

Spis treści

Biżuteria z cyrkoniami – idealna na każdą okazję

Na przestrzeni lat popularność cyrkonii znacznie wzrosła, a obecnie są one bardzo często wykorzystywane m.in. w jubilerstwie. Te małe kryształki to syntetyczne kamienie, które produkuje się w laboratoriach, co oznacza, że nie występują naturalnie w przyrodzie. Krystaliczna forma tlenku cyrkonu pozwala osiągnąć ich charakterystyczną przezroczystość oraz błysk, dzięki czemu wyglądają bardzo efektownie.

Cyrkonie idealnie sprawdzą się w przypadku biżuterii noszonej na co dzień, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by były elementami wzbogacającymi błyskotki na specjalne okazje. Zarówno kolczyki srebrne, jak i naszyjniki czy bransoletki z ich dodatkiem będą się pięknie prezentowały. Na szczególną uwagę zasługują także nieszablonowe pierścionki z drobinkami w równie nietuzinkowych kolorach – akwamarynu czy rubinu. Tak piękne wyroby jubilerskie staną się doskonałym uzupełnieniem Twojej kolekcji biżuterii.

Ukryta symbolika cyrkonii

Mimo że kryształki nie są pochodzenia naturalnego, przypisuje się im pewne znaczenie.
Biżuteria ręcznie robiona z cyrkoniami symbolizuje praktyczność, koncentrację i klarowność, ma także zapewniać równowagę w życiu. Ponadto noszenie takich ozdób może być doskonałym sposobem na wyrażenie siebie poprzez estetyczny wygląd samych błyskotek. Cyrkonie są często wybierane ze względu na wyjątkowy blask oraz trwałość, co czyni z nich idealny wybór dla tych, którzy poszukują pięknych kamieni w atrakcyjnych cenach.

Czym się różni cyrkonia od diamentu?

Diament i cyrkonia – choć oba na pierwszy rzut oka mogą wydawać się niemal identyczne, to w rzeczywistości występuje pomiędzy nimi kilka kluczowych różnic. Pierwszy z nich, według skali Mohsa (obejmuje ona wartości od 1 do 10, gdzie 1 to minerał najbardziej miękki, a 10 najtwardszy), jest jednym z najtwardszych materiałów na ziemi, osiągając 10 punktów, zaś cyrkonia w tym rankingu ma ich tylko 8. Oznacza to, że jest ona bardziej podatna na zarysowania czy uszkodzenia niż diament. To tańsza opcja, a co za tym idzie – stanowi przystępniejszą cenowo alternatywę dla drogocennych ozdób. Obydwa elementy są do siebie bardzo podobne, zatem jak odróżnić cyrkonię od diamentu? Oprócz cech wymienionych powyżej istnieje jeszcze kilka innych. Jakich?

  • Waga – kamienie szlachetne są zazwyczaj cięższe od cyrkonii,
  • test ciepła – diament przewodzi je znacznie lepiej, co można przetestować, przykładając go do ust i obserwując, jak szybko się schłodzi. Powinien oddawać ciepło szybciej niż inne minerały,
  • odbijanie światła – diamenty charakteryzują się odcieniami bieli, szarości, czerwieni oraz pomarańczy, natomiast cyrkonie opalizują na wszystkie kolory tęczy.
rebrne kolczyki z cyrkonią w kolorze akwamarynu

Zapraszamy do zapozniania się z naszą ofertą

Sklep

Ciekawostką jest to, że często w biżuterii wybiera się imitację diamentu, ze względu na przystępną cenę, ale też imponujący wygląd. Wyłącznie wprawne oko będzie w stanie dostrzec różnicę między prawdziwym diamentem a cyrkonią. To świadczy o ich znakomitej prezencji! Na uwagę zasługuje fakt, że są one ponadczasowe, ale dodatkowo ceni się je nie tylko w świecie jubilerstwa, ale również w wielu innych gałęziach przemysłu.

Kamienie syntetyczne, podobnie jak te naturalne, zachwycają swoim blaskiem, co sprawia, że są chętnie wybieraną ozdobą wyrobów jubilerskich. Choć cyrkonie nie posiadają wszystkich wartości diamentów, to wciąż stanowią wspaniałą opcję dla szerokiego grona miłośników piękna oraz elegancji. Są również alternatywą dla tych, którzy chcieliby posiadać piękną biżuterię bez konieczności wydawania na nią fortuny.

Czytaj dalej

Mamy styczeń, co oznacza, że niedługo rozpocznie się sezon ślubny – przyjęte jest, że trwa on od maja do września, choć śluby (te cywilne) mogą oczywiście odbywać się przez cały rok. Jeśli 2024 to dla Was wyjątkowy okres, ponieważ zamierzacie wypowiedzieć słowa najważniejszej przysięgi w swoim życiu, z pewnością wiecie, ile przygotowań oraz formalności pojawia się w związku z organizacją ślubu, jak również wesela (jeśli planujecie je wyprawić). Pamiętajcie jednak, że niezależnie od formy ceremonii konieczne są obrączki, które staną się przypieczętowaniem miłości między małżonkami. Warto już zawczasu przemyśleć ich koncepcję, rodzaj oraz kolor kruszcu, a także poświęcić chwilę na znalezienie znakomitego jubilera, który wykona dla Was tę wyjątkową biżuterię. O czym należy pamiętać, jak również jakie trendy królują w kwestii obrączek ślubnych w 2024 roku? Czas na nasz poradnik, w którym znajdziecie odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań.

Jakie obrączki będą modne w 2024?

W kwestii trendów na 2024 rok na uwagę zasługuje połączenie klasyki z nowoczesnością. Najczęściej jest ono widoczne w obrączkach, które mają tradycyjny, półokrągły profil i są wzbogacone o dodatkowe elementy, np. o kamień szlachetny. To zwłaszcza panie chętnie zdecydują się na taki akcent – obrączka damska z diamentami może być strzałem w dziesiątkę dla kobiet, które uwielbiają błysk w każdej postaci.

Szczególnie modna będzie biżuteria z fazowaniem, czyli z efektownym szlifem widocznym na całej obrączce. Tego typu dekoracja sprawia, że wyrób jubilerski zyskuje efekt 3D, co nadaje mu wyjątkowość. Na fazowanie chętnie postawią mężczyźni, którzy będą chcieli uczynić ze swojej obrączki ślubnej biżuterię o niecodziennym wyglądzie. Dla niektórych panów młodych fazowanie może stanowić element wprowadzający odrobinę „szaleństwa” do ich minimalistycznego stylu.

Jeśli chodzi o kruszec, to tutaj nie ma wątpliwości, że nadal króluje złoto. Dlaczego obrączki ślubne złote stanowią ponadczasowe rozwiązanie? Ponieważ jest to surowiec odporny na uszkodzenia mechaniczne, a przez to trwały. Z powodzeniem wytrzyma próbę dziesiątek lat, podczas których będzie znajdować się na palcach małżonków pod postacią obrączek. Ważne jest jednak to, że w 2024 roku nie trzeba zamykać się wyłącznie na jeden kolor złota, czyli popularny żółty. Dużą popularnością będą cieszyć się obrączki z białego złota, jak również mieszanki, czyli zestawienie żółtego złota z elementem białego.

Kiedy kupić obrączki ślubne?

Aby mieć pewność, że będziecie przygotowani na ten ważny dzień, warto rozpocząć poszukiwania obrączek już nawet po samych zaręczynach. Wówczas możecie wspólnie przeglądać inspiracje i wybierać spośród tysięcy wzorów oraz połączeń, jakie oferuje rynek jubilerski. Pamiętajcie, że obrączki to coś, co zostanie z Wami na całe życie, dlatego dobrze przemyślcie ich design, aby nawet z upływem lat wciąż zachwycały Was swoim pięknem. Przyjmuje się, że ostatecznym czasem na zakup obrączek ślubnych jest okres m.in. 3 miesięcy przed ceremonią, choć najbardziej bezpiecznym rozwiązaniem będzie ich gotowość na pół roku przed. Warto pamiętać, że o ile dostępne od ręki obrączki można kupić blisko terminu ślubu, o tyle obrączki na zamówienie będą wymagać więcej zachodu. Trzeba jednak podkreślić, że to jedno z najlepszych rozwiązań, jeśli chodzi o wyjątkową pamiątkę, która ma posłużyć Wam przez całe życie. Dlaczego?

Obrączki wykonane na zamówienie – bo warto podkreślać indywidualność

O biżuterii tworzonej na specjalne zamówienie pisaliśmy w jednym z poprzednich wpisów (zob. Biżuteria na zamówienie. Dlaczego warto się na nią zdecydować?) – przyjrzeliśmy się wówczas zaletom tego rozwiązania, a ponadto udowodniliśmy, że jest to proces warty rozważenia w każdym przypadku, zarówno jeśli chodzi o bransoletki, jak i pierścionki. Jeśli chodzi o obrączki ślubne, do głosu dochodzi jeszcze jeden ważny aspekt: chęć podkreślenia indywidualizmu. W końcu ten wyrób biżuteryjny ma odzwierciedlać Wasze uczucie, które w każdym przypadku jest absolutnie wyjątkowe – właśnie takie powinny być też obrączki. Zrobienie ich na indywidualne zamówienie pozwoli w pełni uwzględnić zamysły, jak również wizje przyszłych małżonków. Dzięki temu będą mieli oni pewność, że biżuteria została stworzona zgodnie z oczekiwaniami. Trzeba pamiętać, że wybór jubilera także ma znaczenie – kierujcie się jego renomą i doświadczeniem, aby mieć pewność, że sprosta on wszystkim Waszym wymaganiom, a ponadto stworzy zachwycające, ślubne dzieła sztuki. W Schiffers możecie liczyć na pełen profesjonalizm, dlatego jeśli ten wielki dzień będzie miał dla Was miejsce w tym roku, nie radzimy zwlekać. Już zawczasu zaplanujcie wizytę w Warszawie, by zaprojektować wymarzone obrączki ślubne.

Dzień ślubu to najpiękniejszy moment dla narzeczonych – właśnie wtedy wypełniają się słowa, które zostały wypowiedziane podczas zaręczyn. Czas przygotowań do tej okazji może być jednak stresujący, choć przy dobrej organizacji wszystko powinno przebiec bez żadnego problemu. Obrączki ślubne to coś, czego wciąż nie macie, a wybrana przez Was data zbliża się wielkimi krokami? Czas na zaprojektowanie tych wymarzonych, które będą symbolem Waszej miłości!

Czytaj dalej

Chyba wszyscy możemy przyznać, że rozpoczęliśmy jeden z najgorętszych sezonów, jeśli chodzi o poszukiwanie prezentów – większość z nas aktualnie zastanawia się, co podarować bliskim pod choinkę. Aby nieco ułatwić sprawę, postanowiliśmy przygotować nasz mini poradnik prezentowy. Znalazły się w nim propozycje dla najbliższych, które doskonale sprawdzą się w roli subtelnego podarunku. Mamy także coś dla osób planujących w tym wyjątkowym czasie wyznać swoje uczucia oraz plany względem przyszłości z drugą połówką… Odkryjmy zatem wszystkie karty!

Jaki wybrać prezent na święta?

Zanim dojdzie do wręczenia, trzeba oczywiście zakupić, jak również zapakować podarunek… Ale co, jeśli nie mamy pomysłu na jakąkolwiek rzecz? W tym przypadku warto rozważyć zakup czegoś, co będzie dobrym rozwiązaniem niezależnie od wieku, upodobań czy hobby. Mowa oczywiście o biżuterii, która stanowi synonim uniwersalności. Dlaczego? Ponieważ sprawdza się zarówno w przypadku damskiego, jak i męskiego grona – należy jedynie dopasować jej odpowiedni typ. Przykładowo dla nastolatki świetnym prezentem będzie łańcuszek typu celebrytka, dla kobiety w przedziale wiekowym 20-35 lat doskonale sprawdzi się bransoletka bądź pierścionek, a dla pań w tzw. eleganckim wieku kusząca może okazać się broszka. Nie zapominajmy też o mężczyznach! Dla nich dostępne są różnego rodzaju skórzane bransolety, spinki do mankietów czy sygnety. Jak widać, biżuteria to znakomity pomysł na prezent na święta. Warto pamiętać jednak, by była ona naprawdę wysokiej jakości, ponieważ tylko taka będzie w stanie przetrwać próbę czasu. Ponadto dobrym rozwiązaniem będzie biżuteria ręcznie wykonana, która wprowadzi akcent wyjątkowości.

Biżuteryjne prezenty na święta. Co kupić?

  • Kobietom przypadnie do gustu biżuteria z kamieniami szlachetnymi, tj. elementami, które nie tylko przykuwają wzrok swoim pięknem, ale przede wszystkim niosą ze sobą konkretne znaczenie. Co mamy do wyboru? Doskonale sprawdzi się srebrna bransoletka z oczkiem w postaci topazu – kamień ten jest uznawany za symbol obfitości, mocy i siły. Pomaga on również w wyzbyciu się negatywnej energii ze swojego życia. Bransoletka z topazem z pewnością ucieszy niejedną z pań, a do tego spełni funkcję „talizmanu” na przyszły, zbliżający się rok. Możemy postawić też na wręczenie bransoletki z turkusem – kamień ten jest przypisywany do miesiąca, w którym świętujemy Boże Narodzenie, czyli do grudnia.
  • Warto również zwrócić uwagę na nieszablonowe modele biżuterii z kamieniami, czyli takie, które swoim wyglądem znacząco odbiegają od klasycznych błyskotek. Świetną propozycją dla pań lubiących nieoczywiste rozwiązania będą pierścionki ze srebra oksydowanego. Ich oczkiem może być m.in. szmaragd (kamień miłości), szafir (chroni przed nieszczęściami) bądź rubin (symbol głębokiego, ognistego uczucia). Prezentują się wprost niesamowicie, a ich wyjątkowość sprawia, że mogą być jedyną ozdobą kobiecej dłoni. Wręczone pod choinkę pierścionki z kamieniami szlachetnymi z pewnością ucieszą niejedną z pań!
  • Z kolei mężczyźni, którzy na co dzień wybierają biżuterię dopasowaną np. do dress code’u w pracy, na pewno ucieszą się ze znalezionych pod choinką spinek do mankietów. Ten niezwykle uniwersalny dodatek będzie przypominał im o minionych świętach, jak również służył jako praktyczny podarunek na co dzień. Wielu panów nosi także eleganckie sygnety, które nawiązują do wielu rodzinnych tradycji – wręczenie tego typu, spersonalizowanego dodatku na święta Bożego Narodzenia może stanowić wspaniałą opcję!

Wyjątkowe, świąteczne zaręczyny…

Wspomnieliśmy o tym, że mamy coś dla osób planujących w tegoroczne święta wyznać swoje uczucia… Co mieliśmy na myśli? Oczywiście pierścionki zaręczynowe! Ręcznie robione elementy biżuteryjne tego typu są świetną okazją do zadeklarowania się drugiej połówce, a jednocześnie stanowią oryginalny wyrób, który nie jest dostępny od ręki w popularnych sklepach biżuteryjnych. Jeśli chcesz, by Twoja przyszła narzeczona nosiła na palcu symbol Waszej miłości i pragniesz wręczyć go jej na święta Bożego Narodzenia, to koniecznie rozważ tę propozycję. Gdzie kupić pierścionek zaręczynowy? Warszawa – pracownia Schiffers, to tu czekamy na Ciebie!

Mamy nadzieję, że tegoroczne święta upłyną pod znakiem pięknego blasku płynącego ze światełek na choince i oczywiście z naszej biżuterii! Warto już teraz zaplanować, co wręczyć bliskim w ramach prezentu bożonarodzeniowego, bo czasu zostało naprawdę niewiele. Zdecydowanie się na wyroby jubilerskie tworzone na zamówienie z pewnością zostanie pozytywnie odebrane przez osobę, która tego typu biżuterię otrzyma. Gotowi na piękne święta? Bo my owszem!

Czytaj dalej