Szmaragd to minerał, który należy do grupy krzemianów oraz jest jednym z najcenniejszych kamieni szlachetnych. Zachwyca m.in. swoim wyjątkowym, zielonym kolorem. Niepowtarzalna biżuteria ze szmaragdem z pewnością uświetni każdą stylizację eleganckiej kobiety oraz sprawi, że jej posiadaczka przykuje uwagę otoczenia.

Właściwości oraz symbolika szmaragdu

pierścionek ze szmaragdem
Pierścionek ze szmaragdem wykonany według naszego projektu

Klejnot ten składa się z berylu, który nadaje mu kryształową budowę, oraz z jonów chromu i wanadu odpowiedzialnych za przejrzystą barwę. Dodatkowo szmaragd wykazuje się pleochroizmem, czyli zmianą barwy w zależności od kąta padania światła. Bez wątpienia efekt przyciąga wzrok, a jednocześnie nadaje kamieniowi ekskluzywny charakter. Cechą charakterystyczną jest również inkluzja, czyli wszelkie wtrącenia, zmętnienia, a także szczeliny znajdujące się wewnątrz bryły. Może to wyglądać jak rozwarstwienie bądź pęknięcie kryształu. Choć inkluzje są uznawane za błąd, w niektórych przypadkach dodają uroku. Dzięki temu w przekroju można zobaczyć niesamowite kształty, np. sześcioramienną gwiazdę.

Zielona barwa szmaragdu koi, niesie spokój, a zarazem wyzwala energię do działania. Kobieta nosząca biżuterię z tym kamieniem jest odbierana jako silna oraz ciesząca się życiowym powodzeniem. Ten wyjątkowy minerał tuż po diamentach jest najczęściej wybieranym kamieniem na pierścionki zaręczynowe, bowiem symbolizuje także silną miłość. Nie ma więc lepszego sposobu na to, żeby wyrazić swoje uczucia, niż biżuteria ze szmaragdem. Ten wyjątkowy klejnot jest idealnym wyborem na prezent na przykład z okazji 55 rocznicy ślubu, czyli szmaragdowych godów.

Biżuteria ze szmaragdem jako prezent

Szmaragdy uważane są za kamienie niezwykle eleganckie oraz wyrafinowane. Jeżeli więc szukasz wyjątkowego prezentu dla kogoś bliskiego, biżuteria ze szmaragdem z pewnością rozkocha w sobie obdarowaną osobę. Ten podarunek podkreśli jej urodę, charakter oraz energię, dlatego że ten klejnot od wielu wieków jest symbolem piękna i harmonii. Biżuteria z pełnym blasku szmaragdem z pewnością zachwyci każdą kobietę bez względu na wiek.

Pierścionek ze szmaragdem pasuje do kobiet z charakterem, ceniących sobie oryginalność oraz elegancję. Ten niezwykły dodatek będzie fantastycznym dopełnieniem romantycznej bądź oficjalnej stylizacji. Niezwykłe odcienie zieleni, jakimi wyróżnia się ten kamień, sprawiają, że pierścionek ze szmaragdem należy do grupy wyjątkowych elementów biżuterii idealnych na prezent. Zarówno w połączeniu z klasycznym, żółtym złotem, jak i tym białym, szmaragd sprawia, że pierścionek zawsze będzie gustowną propozycją dla kobiet.

biżuteria ze szmaragdem
Pierścionek ze szmaragdem w etui
podczas pracy nad pierścionkiem…
pierścionek ze szmaragdem na szarym tle
i efekt końcowy

Biżuteria jest symbolem bliskości, więc każdy podarowany drobiazg ma ogromną wartość sentymentalną. Bez wątpienia biżuteria ze szmaragdem to najpiękniejsza pamiątka, jaką można sobie wyobrazić. Jest to jeden z najbardziej niezwykłych kamieni – ta oryginalna i przyciągająca oko ozdoba kusi swoim wspaniałym kolorem oraz zachwyca symboliką.