Niezmierzony bezkres głębin oceanu zamknięty w jednym, szlachetnym kamieniu. Jego magiczna, nasycona błękitem barwa od tysięcy lat budziła zachwyt nawet u reprezentantów królewskich rodów. Szafir — bo o nim tu mowa — to jeden z najbardziej pożądanych klejnotów na świecie, a zarazem marzenie wielu kobiet. Wykorzystanie go w kolczykach momentalnie poprawia ogólną prezencję i sprawia, że błyskotka staje się gwiazdą wieczoru.

Szafir — kamień o magicznych właściwościach

Szafir jest jednym z najrzadszych i najtwardszych kamieni szlachetnych — zajmuje drugie miejsce zaraz po diamencie. Powszechnie znana, niebieska barwa klejnotu nie jest jedyną występującą w naturze. Szafir bowiem może być też żółty, różowy, pomarańczowy czy nawet bezbarwny. Należy jednak zwrócić uwagę na łudząco podobne do szafiru kamienie — tylko ten właściwy posiada odpowiednie nasycenie koloru i w niezwykły sposób rozszczepia promienie słoneczne.

Od wieków szafir uznawany jest za symbol prawdy, wierności, sprawiedliwości i uczciwości. W czasach starożytnych uważano, że kamień ten daje jego posiadaczowi ogromną mądrość i nieśmiertelność. Był też talizmanem duchownych, którzy za jego sprawą mieli umacniać się w świętości. Wierzono również że szafir ma moc uzdrawiania z różnych schorzeń, w szczególności związanych z nerkami i sercem. Dzisiaj wiadomo jedynie tyle, że jest to bezwarunkowo przepiękny kamień.

Kolczyki z szafirem — jak podkreślić ich piękno?

Popularność biżuterii z szafirem wzrosła po zaręczynach księżnej Kate i księcia Williama. Przyszła żona Księcia zaraz po zaręczynach zaprezentowała się z klasycznym pierścionkiem z szafirem w otoczeniu diamentów, ubrana w granatową suknię. To jeden z pomysłów na udaną stylizację z kolczykami lub naszyjnikiem z tym pięknym kamieniem. Szafir może być osadzony w subtelnej, minimalistycznej lub bogatszej oprawie, w towarzystwie diamentów lub solo. Idealnie będzie współgrał także z ubiorem w innej kolorystyce, m.in.: czarnej, niebieskiej, złotej, zielonej czy białej. To doskonały dodatek do stylu boho oraz wieczorowych sukni z aksamitu lub zamszu. Kolczyki z szafirem przepięknie będą się prezentowały u pań z blond włosami, podkreślą niebieską barwę oczu.

pierścionek z szafirem
Elegancki pierścionek z szafirem

Biżuterię z szafirem warto zachować sobie na eleganckie wyjścia — romantyczną kolację w ekskluzywnej restauracji, wesele czy biznesowy bankiet. Kobieta, która ceni sobie oryginalną, przepiękną i ponadczasową biżuterię powinna wzbogacić swoją kolekcję biżuterii o kolczyki z szafirem.

Biżuteria z szafirem, wykonana na indywidualne zamówienie, to wspaniały prezent. Często podpowiadamy męskiej części naszej klienteli — jeśli pragniecie zaskoczyć prezentem swoją partnerkę, nic nie zrobi na niej większego wrażenia niż wysokiej klasy szafiry w pięknej diamentowej oprawie. Klasyka i elegancja takiej biżuterii zachwyca niezmiennie od lat — jest to naszym zdaniem pewnik w kategorii „trafione prezenty”.