Skala przygotowań do ślubu jest ogromna, a nawet może być tak duża, że zaczynają umykać mniejsze aspekty. O ile panna młoda przeważnie doskonale wie, czego potrzebuje, aby tego dnia prezentować się nienagannie, o tyle pan młody nie zawsze przykłada do tego wagę. A to błąd! Jednym z elementów, które POWINNY być jego ślubnym must have, są spinki do mankietów. Jakie więc pozostają możliwości w tym zakresie? O tym w dzisiejszym wpisie. Panowie – poświęćcie tym kunsztownym dodatkom nieco więcej uwagi.

Spinki do mankietów – krótka historia…

Historia tego biżuteryjnego dodatku sięga czasów XIX wieku, kiedy to stanowił on obowiązkowy element koszuli każdego szlachcica. Spinki trzymały wykrochmalony materiał zdecydowanie lepiej niż klasyczne guziki. Tradycja ta przetrwała do dziś i chociaż współczesne tkaniny koszulowe nie wymagają tego typu zapięcia, to niezaprzeczalnie spinki do mankietów pozostały oznaką luksusu i wytworności.

Spinki mankietowe. Od czego zacząć?

Warto wiedzieć, że nie każda koszula wymaga zastosowania tego typu dodatków. Jeśli posiada ona pojedynczy mankiet, to w grę wchodzą standardowe zapięcia – na guzik. Wówczas nie istnieje potrzeba zakupu spinek. Konieczne są one jednak w przypadku koszuli z mankietem podwójnym, wymagającym złączenia w ten pojedynczy. Jakie jednak wybrać, żeby mieć pewność, że będą pasować do stylizacji w ten najważniejszy dzień?

Spinki do mankietów. Ślubne akcenty z dozą nieoczywistości

Na rynku istnieje wiele typów spinek mankietowych, co oznacza, że nie trzeba decydować się na te standardowe. Okrągłe, kwadratowe, prostokątne… Wybór jest naprawdę spory. Można pójść o krok dalej i wybrać modele związane ze swoją pasją, np. w kształcie drążka zmiany biegów dla miłośnika motoryzacji lub piłki nożnej dla pasjonaty futbolu.

Jeśli jednak standardowa oferta sklepów jubilerskich pozostawia wiele do życzenia, można zaplanować wykonanie spinek ślubnych na indywidualne zamówienie. Tego typu oryginalna biżuteria ręcznie robiona z pewnością odda wszystkie preferencje pana młodego, a poza tym będzie mogła stanowić pamiątkę przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Właściwy dobór kruszców oraz wiedza mistrza jubilerstwa na ten temat sprawią, że spinki przetrwają naprawdę wiele lat i to w niezmienionym stanie. Możesz także zastanowić się nad bardzo osobistym projektem, czyli wykorzystaniem własnego tzw. powierzonego złota oraz innych materiałów do wykonania spinek na własny ślub. Dla przykładu prezentujemy spinki, które powstały ze złota pochodzącego z rodzinnej pamiątki. Do ich wykonania użyliśmy także kamieni, które były w tej rodzinie od lat. W ten sposób możesz dać drugie życie nieużywanym precjozom, a także dobudować do nich własną historię. Zyskają one bezcenną wartość!

Twój ślub odbędzie się jeszcze w tym roku? A może dopiero rozpoczęło się jego planowanie? Niezależnie od terminu pan młody powinien poświęcić uwagę swojej stylizacji na ten dzień, skupiając się na garniturze, butach oraz koszuli w pierwszej kolejności. Jeśli wybór padnie na koszulę zapinaną na spinki, będziemy w stanie pomóc! Wspólnie dobierzemy odpowiednie, aby były zachwycającym, subtelnym dodatkiem biżuteryjnym idealnym na ten wyjątkowy dzień!