Mamy styczeń, co oznacza, że niedługo rozpocznie się sezon ślubny – przyjęte jest, że trwa on od maja do września, choć śluby (te cywilne) mogą oczywiście odbywać się przez cały rok. Jeśli 2024 to dla Was wyjątkowy okres, ponieważ zamierzacie wypowiedzieć słowa najważniejszej przysięgi w swoim życiu, z pewnością wiecie, ile przygotowań oraz formalności pojawia się w związku z organizacją ślubu, jak również wesela (jeśli planujecie je wyprawić). Pamiętajcie jednak, że niezależnie od formy ceremonii konieczne są obrączki, które staną się przypieczętowaniem miłości między małżonkami. Warto już zawczasu przemyśleć ich koncepcję, rodzaj oraz kolor kruszcu, a także poświęcić chwilę na znalezienie znakomitego jubilera, który wykona dla Was tę wyjątkową biżuterię. O czym należy pamiętać, jak również jakie trendy królują w kwestii obrączek ślubnych w 2024 roku? Czas na nasz poradnik, w którym znajdziecie odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań.

Jakie obrączki będą modne w 2024?

W kwestii trendów na 2024 rok na uwagę zasługuje połączenie klasyki z nowoczesnością. Najczęściej jest ono widoczne w obrączkach, które mają tradycyjny, półokrągły profil i są wzbogacone o dodatkowe elementy, np. o kamień szlachetny. To zwłaszcza panie chętnie zdecydują się na taki akcent – obrączka damska z diamentami może być strzałem w dziesiątkę dla kobiet, które uwielbiają błysk w każdej postaci.

Szczególnie modna będzie biżuteria z fazowaniem, czyli z efektownym szlifem widocznym na całej obrączce. Tego typu dekoracja sprawia, że wyrób jubilerski zyskuje efekt 3D, co nadaje mu wyjątkowość. Na fazowanie chętnie postawią mężczyźni, którzy będą chcieli uczynić ze swojej obrączki ślubnej biżuterię o niecodziennym wyglądzie. Dla niektórych panów młodych fazowanie może stanowić element wprowadzający odrobinę „szaleństwa” do ich minimalistycznego stylu.

Jeśli chodzi o kruszec, to tutaj nie ma wątpliwości, że nadal króluje złoto. Dlaczego obrączki ślubne złote stanowią ponadczasowe rozwiązanie? Ponieważ jest to surowiec odporny na uszkodzenia mechaniczne, a przez to trwały. Z powodzeniem wytrzyma próbę dziesiątek lat, podczas których będzie znajdować się na palcach małżonków pod postacią obrączek. Ważne jest jednak to, że w 2024 roku nie trzeba zamykać się wyłącznie na jeden kolor złota, czyli popularny żółty. Dużą popularnością będą cieszyć się obrączki z białego złota, jak również mieszanki, czyli zestawienie żółtego złota z elementem białego.

Kiedy kupić obrączki ślubne?

Aby mieć pewność, że będziecie przygotowani na ten ważny dzień, warto rozpocząć poszukiwania obrączek już nawet po samych zaręczynach. Wówczas możecie wspólnie przeglądać inspiracje i wybierać spośród tysięcy wzorów oraz połączeń, jakie oferuje rynek jubilerski. Pamiętajcie, że obrączki to coś, co zostanie z Wami na całe życie, dlatego dobrze przemyślcie ich design, aby nawet z upływem lat wciąż zachwycały Was swoim pięknem. Przyjmuje się, że ostatecznym czasem na zakup obrączek ślubnych jest okres m.in. 3 miesięcy przed ceremonią, choć najbardziej bezpiecznym rozwiązaniem będzie ich gotowość na pół roku przed. Warto pamiętać, że o ile dostępne od ręki obrączki można kupić blisko terminu ślubu, o tyle obrączki na zamówienie będą wymagać więcej zachodu. Trzeba jednak podkreślić, że to jedno z najlepszych rozwiązań, jeśli chodzi o wyjątkową pamiątkę, która ma posłużyć Wam przez całe życie. Dlaczego?

Obrączki wykonane na zamówienie – bo warto podkreślać indywidualność

O biżuterii tworzonej na specjalne zamówienie pisaliśmy w jednym z poprzednich wpisów (zob. Biżuteria na zamówienie. Dlaczego warto się na nią zdecydować?) – przyjrzeliśmy się wówczas zaletom tego rozwiązania, a ponadto udowodniliśmy, że jest to proces warty rozważenia w każdym przypadku, zarówno jeśli chodzi o bransoletki, jak i pierścionki. Jeśli chodzi o obrączki ślubne, do głosu dochodzi jeszcze jeden ważny aspekt: chęć podkreślenia indywidualizmu. W końcu ten wyrób biżuteryjny ma odzwierciedlać Wasze uczucie, które w każdym przypadku jest absolutnie wyjątkowe – właśnie takie powinny być też obrączki. Zrobienie ich na indywidualne zamówienie pozwoli w pełni uwzględnić zamysły, jak również wizje przyszłych małżonków. Dzięki temu będą mieli oni pewność, że biżuteria została stworzona zgodnie z oczekiwaniami. Trzeba pamiętać, że wybór jubilera także ma znaczenie – kierujcie się jego renomą i doświadczeniem, aby mieć pewność, że sprosta on wszystkim Waszym wymaganiom, a ponadto stworzy zachwycające, ślubne dzieła sztuki. W Schiffers możecie liczyć na pełen profesjonalizm, dlatego jeśli ten wielki dzień będzie miał dla Was miejsce w tym roku, nie radzimy zwlekać. Już zawczasu zaplanujcie wizytę w Warszawie, by zaprojektować wymarzone obrączki ślubne.

Dzień ślubu to najpiękniejszy moment dla narzeczonych – właśnie wtedy wypełniają się słowa, które zostały wypowiedziane podczas zaręczyn. Czas przygotowań do tej okazji może być jednak stresujący, choć przy dobrej organizacji wszystko powinno przebiec bez żadnego problemu. Obrączki ślubne to coś, czego wciąż nie macie, a wybrana przez Was data zbliża się wielkimi krokami? Czas na zaprojektowanie tych wymarzonych, które będą symbolem Waszej miłości!