Jeśli mielibyście ochotę pospacerować po Pradze ze świetnym przewodnikiem a przy okazji odwiedzić naszą pracownię w roli bynajmniej nie klienta… a bardziej turystycznie, zapraszamy na spacer!

Wycieczka po Pradze rozpoczyna się od naszej Pracowni ! 🙂

“Stara Praga uważana jest za zagłębie tradycyjnego rzemiosła, uważa się, że tu przetrwały dawne zakłady, działające od lat. Okazuje się, że jednak sporo z nich powstało dość niedawno. Odwiedzimy ulicę Targową i jej przecznice. Zaczniemy od wizyty w zakładzie należącym do rodziny od pokoleń zamieszkującej Pragę. Zajrzymy do legendarnego antykwariatu, który prowadzi remonty mebli oraz prace tapicerskie. Będziemy też u kuśnierza, będącego jednocześnie najlepszym tapicerem w mieście, by zakończyć u legendarnego szewca. Oprócz tego będą inne atrakcje – pokażemy gdzie działają inni, interesujący rzemieślnicy – sztukator, cieszący się ogromną popularnością mechanik maszyn do szycia, zegarmistrze i optyk”


Start: ul. Jagiellońska 12 (róg ul. Kępnej)
Spacer potrwa ok. 3 godzin, dystans ok. 2,7 km
Zakończenie w okolicach ul. Inżynierskiej.
Oprowadza Jarek Spacerolog Praski (www.fb.com/Spacerolog) z ekipy przewodnickiej Praska Ferajna www.PraskaFerajna.WAW.PL
Spacer bezpłatny. Obowiązują zapisy.
Zgłoszenia mailem do środy, 14 września, do godz 14:00 na adres:
modelowa-rewitalizacja@um.warszawa.pl
Informacje o kolejnych spacerach pojawią się wkrótce na stronie https://www.praskaferajna.waw.pl/p/rzemioslo.html oraz w mediach społecznościowych.
Projekt finansuje m. st. Warszawa