Chyba wszyscy możemy przyznać, że rozpoczęliśmy jeden z najgorętszych sezonów, jeśli chodzi o poszukiwanie prezentów – większość z nas aktualnie zastanawia się, co podarować bliskim pod choinkę. Aby nieco ułatwić sprawę, postanowiliśmy przygotować nasz mini poradnik prezentowy. Znalazły się w nim propozycje dla najbliższych, które doskonale sprawdzą się w roli subtelnego podarunku. Mamy także coś dla osób planujących w tym wyjątkowym czasie wyznać swoje uczucia oraz plany względem przyszłości z drugą połówką… Odkryjmy zatem wszystkie karty!

Jaki wybrać prezent na święta?

Zanim dojdzie do wręczenia, trzeba oczywiście zakupić, jak również zapakować podarunek… Ale co, jeśli nie mamy pomysłu na jakąkolwiek rzecz? W tym przypadku warto rozważyć zakup czegoś, co będzie dobrym rozwiązaniem niezależnie od wieku, upodobań czy hobby. Mowa oczywiście o biżuterii, która stanowi synonim uniwersalności. Dlaczego? Ponieważ sprawdza się zarówno w przypadku damskiego, jak i męskiego grona – należy jedynie dopasować jej odpowiedni typ. Przykładowo dla nastolatki świetnym prezentem będzie łańcuszek typu celebrytka, dla kobiety w przedziale wiekowym 20-35 lat doskonale sprawdzi się bransoletka bądź pierścionek, a dla pań w tzw. eleganckim wieku kusząca może okazać się broszka. Nie zapominajmy też o mężczyznach! Dla nich dostępne są różnego rodzaju skórzane bransolety, spinki do mankietów czy sygnety. Jak widać, biżuteria to znakomity pomysł na prezent na święta. Warto pamiętać jednak, by była ona naprawdę wysokiej jakości, ponieważ tylko taka będzie w stanie przetrwać próbę czasu. Ponadto dobrym rozwiązaniem będzie biżuteria ręcznie wykonana, która wprowadzi akcent wyjątkowości.

Biżuteryjne prezenty na święta. Co kupić?

  • Kobietom przypadnie do gustu biżuteria z kamieniami szlachetnymi, tj. elementami, które nie tylko przykuwają wzrok swoim pięknem, ale przede wszystkim niosą ze sobą konkretne znaczenie. Co mamy do wyboru? Doskonale sprawdzi się srebrna bransoletka z oczkiem w postaci topazu – kamień ten jest uznawany za symbol obfitości, mocy i siły. Pomaga on również w wyzbyciu się negatywnej energii ze swojego życia. Bransoletka z topazem z pewnością ucieszy niejedną z pań, a do tego spełni funkcję „talizmanu” na przyszły, zbliżający się rok. Możemy postawić też na wręczenie bransoletki z turkusem – kamień ten jest przypisywany do miesiąca, w którym świętujemy Boże Narodzenie, czyli do grudnia.
  • Warto również zwrócić uwagę na nieszablonowe modele biżuterii z kamieniami, czyli takie, które swoim wyglądem znacząco odbiegają od klasycznych błyskotek. Świetną propozycją dla pań lubiących nieoczywiste rozwiązania będą pierścionki ze srebra oksydowanego. Ich oczkiem może być m.in. szmaragd (kamień miłości), szafir (chroni przed nieszczęściami) bądź rubin (symbol głębokiego, ognistego uczucia). Prezentują się wprost niesamowicie, a ich wyjątkowość sprawia, że mogą być jedyną ozdobą kobiecej dłoni. Wręczone pod choinkę pierścionki z kamieniami szlachetnymi z pewnością ucieszą niejedną z pań!
  • Z kolei mężczyźni, którzy na co dzień wybierają biżuterię dopasowaną np. do dress code’u w pracy, na pewno ucieszą się ze znalezionych pod choinką spinek do mankietów. Ten niezwykle uniwersalny dodatek będzie przypominał im o minionych świętach, jak również służył jako praktyczny podarunek na co dzień. Wielu panów nosi także eleganckie sygnety, które nawiązują do wielu rodzinnych tradycji – wręczenie tego typu, spersonalizowanego dodatku na święta Bożego Narodzenia może stanowić wspaniałą opcję!

Wyjątkowe, świąteczne zaręczyny…

Wspomnieliśmy o tym, że mamy coś dla osób planujących w tegoroczne święta wyznać swoje uczucia… Co mieliśmy na myśli? Oczywiście pierścionki zaręczynowe! Ręcznie robione elementy biżuteryjne tego typu są świetną okazją do zadeklarowania się drugiej połówce, a jednocześnie stanowią oryginalny wyrób, który nie jest dostępny od ręki w popularnych sklepach biżuteryjnych. Jeśli chcesz, by Twoja przyszła narzeczona nosiła na palcu symbol Waszej miłości i pragniesz wręczyć go jej na święta Bożego Narodzenia, to koniecznie rozważ tę propozycję. Gdzie kupić pierścionek zaręczynowy? Warszawa – pracownia Schiffers, to tu czekamy na Ciebie!

Mamy nadzieję, że tegoroczne święta upłyną pod znakiem pięknego blasku płynącego ze światełek na choince i oczywiście z naszej biżuterii! Warto już teraz zaplanować, co wręczyć bliskim w ramach prezentu bożonarodzeniowego, bo czasu zostało naprawdę niewiele. Zdecydowanie się na wyroby jubilerskie tworzone na zamówienie z pewnością zostanie pozytywnie odebrane przez osobę, która tego typu biżuterię otrzyma. Gotowi na piękne święta? Bo my owszem!