Wszyscy miłośnicy błyskotek – mowa tutaj zarówno o paniach, jak i panach – zgodzą się z twierdzeniem, że jeśli biżuteria, to wyłącznie ta najwyższej jakości. Dlaczego? Ponieważ jubilerskie wyroby o sprawdzonej próbie kruszcu stanowią przede wszystkim wyraz trwałości. A jeśli dodamy do niej wyjątkowość, poprzez stworzenie indywidualnych projektów, zyskujemy ponadczasową ozdobę o jeszcze większej wartości, bo tej sentymentalnej. Przybliżmy jednak szerzej aspekt biżuterii tworzonej na zamówienie, przedstawiając jej 3 zalety. Gotowi poznać odpowiedź na pytanie, dlaczego warto zdecydować się na absolutnie wyjątkowe błyskotki? Nie czekajcie dłużej, zapraszamy do dalszej części wpisu.

Zaleta 1. Przede wszystkim wyjątkowość

Nie można zaprzeczyć, że tego typu wyroby biżuteryjne cechują się absolutnie odmienną stylistyką niż modele wykonywane na skalę masową. Dzieje się tak, ponieważ małe pracownie jubilerskie przykładają szczególną wagę do indywidualnego charakteru, a nie do tego, by stworzyć jak największą ilość pierścionków, łańcuszków czy bransoletek. Pokazuje to, że biżuteria ręcznie wykonana stanowi symbol indywidualizmu i nacisku na to, co niespotykane. Świadomość tego, że w swojej kolekcji posiada się wyrób wykonany specjalnie dla nas, do tego ręcznie robiony, mówi samo za siebie. To prawdziwa gratka dla osób ceniących sobie przedmioty, które można przekazywać z pokolenia na pokolenie. Z tym łączy się kolejna zaleta, a mianowicie…

wisiorek z łańcuszkiem

Zaleta 2. Trwałość przez lata

Biżuteria damska ręcznie robiona (a także modele męskie) jest tworzona z najlepszych kruszców – każdy bowiem chce cieszyć się nią jak najdłużej. Powierzenie wykonania wyrobów jubilerskich sprawdzonej pracowni daje pewność, że błyskotki przetrwają próbę czasu nawet przy intensywnym użytkowaniu. Nic więc dziwnego w tym, że wielu przedstawicieli rodzin królewskich decyduje się właśnie na tę formę tworzenia biżuterii – jest ona możliwa do przekazywania właśnie z pokolenia na pokolenie. Tradycja ta przeniknęła także do naszych rodzin! Choć zainwestowanie w biżuterię wykonaną z najwyższej próby złota czy srebra może wydawać się kosztowne, to zwróci się z biegiem czasu, a ponadto wyroby mogą nawet zwiększyć swoją wartość, stając się jednocześnie finansowym zabezpieczeniem.

Zaleta 3. Dopasowanie do indywidualnych preferencji

Mamy tu na myśli zarówno styl, jak i rozmiar. Ma to znaczenie przede wszystkim w przypadku pierścionków (zaręczynowych, ale nie tylko), jak również bransoletek. Biżuteria srebrna na zamówienie bądź modele wykonane ze złota będą idealnie dopasowane do osoby, która zostanie nimi obdarowana – w końcu jeszcze zanim powstaną, sporządzane są ich projekty uwzględniające wszystkie oczekiwania. Co ciekawe, projekt również najlepiej jest wykonać ręcznie, a nie komputerowo. Daje to poczucie, że obcujemy z czymś wyjątkowym, nastawionym na tradycję. Indywidualnie dopasowany rozmiar, konkretny wygląd, kształt, a nawet elementy dekoracyjne, takie jak kamienie szlachetne czy zdobienia… To i wiele więcej zapewnia wyłącznie biżuteria wykonywana ręcznie!

Zalet biżuterii wykonywanej na indywidualne zamówienie jest oczywiście więcej, jednak nie sposób wymienić ich wszystkich. Najlepiej będzie przekonać się o tym samemu. Postawienie raz na tego typu wyrób otworzy drogę ku wysokiej jakości, sprawdzonym perełkom sztuki jubilerskiej. Warto wiedzieć, że wybierając modele dostępne w popularnych sklepach sieciowych, nigdy nie otrzymuje się prawdziwego kunsztu jubilerstwa. Takie produkty są nastawione wyłącznie na komercyjne podejście do tej dziedziny. A przecież nie o to chodzi w pięknie, jakie skrywa w sobie ta sztuka.

Gdzie kupować biżuterię ręcznie wykonaną?

Wiemy już, że modele biżuteryjne tworzone ręcznie, na indywidualne zamówienie, są najlepszym wyborem. Jednak gdzie je kupować? O ile wiele sklepów oferuje produkty oznaczone jako handmade, o tyle nie każde są godne uwagi – jeśli chcemy posiadać naprawdę sprawdzone, wysokiej jakości błyskotki, jedynym stosownym rozwiązaniem będzie odwiedzenie jubilera, który z pasją tworzy biżuteryjne dzieła sztuki. Mamy wówczas realny pogląd na to, jak kształtuje się proces realizacji naszego zamówienia, a do tego zyskujemy gwarancję indywidualnego podejścia.

Nadszedł nowy rok, a z nim często wiążą się postanowienia – być może to odpowiedni czas, by wyrobić w sobie również nowe podejście do biżuterii? Zdecydowanie się na rozpoczęcie swojej kolekcji, na którą będą składać się wyłącznie indywidualnie zaprojektowane błyskotki, stanowi rewelacyjny wybór, zwłaszcza dla osób ceniących sobie wyjątkowość. Należysz do tego grona? Koniecznie odwiedź naszą pracownię w Warszawie i przedstaw nam swoje propozycje – stworzymy dla Ciebie zachwycające dodatki, które zostaną z Tobą na długo!